Pomysły na biznes w 2018 roku!


firma / piątek, Sierpień 17th, 2018

Pewne pomysły na biznes są ponadczasowe, inne zaś są skutkami chwilowej mody. Bez wątpienia ilość możliwości obecnie jest ogromna. Postanowiłem więc zrobić ranking 5 najlepszych pomysłów na biznes w 2018 roku. 

 

Odnawianie starych mebli

Nie musisz być stolarzem, żeby zająć się odnawianiem starych mebli. Od kilku lat rośnie popyt na meble z minionej epoki. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i można je kupić za grosze na lokalnych pchlich targach. W internecie można znaleźć mnóstwo poradników, jak samemu doprowadzić stary mebel do stanu niemal idealnego. Szczególnie poszukiwane są meble ze starych desek. Firma Paul Bunyan produkuje np meble ze starego drewna. Ile można na tym zarobić? Myślę, że ich cennik wiele wyjaśnia.

Pomysły na biznes w 2018 roku! - financialforce.pl

Sprzedaż wolnych terminów sal weselnych

Wiem, że dla wielu brzmi to bardzo tajemniczo, ale ktokolwiek chciał kiedyś zorganizować cokolwiek w sali weselnej wie o czym mówię. W dużych miastach przyzwoite sale weselne mają pozajmowane terminy na kilka miesięcy a czasem nawet na ponad rok. Zarezerwuj kilka terminów w swoim mieście, a następnie odsprzedaj je z zyskiem. Branża weselna to duże pole manewru do startu z własnym biznesem.

Pomysły na biznes w 2018 roku! - financialforce.pl

Fotobudka

Trend ten utrzymuje się od wielu lat i zdaje nie słabnąć. Obecnie prawie w każdym centrum handlowym można trafić na fotobudkę, w której za drobną (często dość dużą) opłatą można zrobić sobie zdjęcie. Markety i centra handlowe są już praktycznie obsadzone, ale dobrym pomysłem jest postawienie fotobudki na imprezach firmowych, festynach itp. Rynek ten jest cały czas nienasycony. Koszt jest dość duży, bo od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale stosunkowo szybko się zwraca. Plusem jest również to, że nasza rola ogranicza się tutaj tylko do przywiezienia, odwiezienia budki oraz podstawowego serwisu. Przez pozostały czas nasza inwestycja sama na siebie zarabia.

Pomysły na biznes w 2018 roku! - financialforce.pl

Renowacja zabytkowych samochodów

Bardzo długo się zastanawiałem, czy poruszyć ten temat. Jest to moja kompletna słabość, ponieważ interesuje się starymi samochodami odkąd tylko pamiętam. Jaki w tym biznes? Wystarczy prosty przykład – Fiat 126p, czyli nasz poczciwy „Maluch”. Kilka lat temu za kilkaset złotych można było kupić zadbany egzemplarz. Obecnie ceny „Maluchów” w dobrym stanie zaczynają się od 2,5 tysiąca złotych. Stare auta to doskonały pomysł na inwestycję z prostego powodu – tych samochodów już nie przybędzie, więc siłą rzeczy muszą zdrożeć. O inwestowaniu w zabytkowe samochody bez wątpienia napiszę osobny artykuł. Jaki jednak w tym pomysł na biznes? Polska ma jednych z najtańszych mechaników. Wśród miłośników motoryzacji nazywana jest garażem europy. Dlaczego? Obcokrajowcy często sprowadzają tutaj swoje zabytki, aby dokonać renowacji. Bardziej opłaca się opłacić dodatkowe koszty transportu, niż wykonywać tę naprawę we własnym kraju. Nie musisz mieć zatem specjalistycznej wiedzy, czy warsztatu – wystarczy trochę gotówki i zaufany mechanik. Na początek polecam zainteresować się tematem Trabantów. W Polsce cały czas można je stosunkowo tanio kupić i wyremontować. W Niemczech zaś ich ceny rosną w zasadzie z miesiąca na miesiąc.

Pomysły na biznes w 2018 roku! - financialforce.pl

Serwis telefonów komórkowych/punkt naprawy Iphone

To kolejny biznes, który można otworzyć bez specjalistycznej wiedzy. Na YouTube jest mnóstwo filmików, które pokazują jak naprawić właściwie każdy model telefonu. Obecnie każdy boi się wykonać cokolwiek przy swoim smartfonie, wiec z każdą naprawą zwraca się do serwisu. Marża jest bardzo wysoka. Zapotrzebowanie również jest ogromne. Dobrym pomysłem jest wyspa w markecie oraz wzbogacenie oferty o sprzedaż akcesoriów do telefonów. Inwestycja to kilkaset złotych w podstawowe narzędzie. Na początku można wykonywać naprawy nawet u siebie w domu, co pozwala zaoszczędzić pieniądze na wynajmie lokalu

Pomysły na biznes w 2018 roku! - financialforce.pl

 

A Wy jakie trendy zauważyliście w ostatnich latach? Podzielcie się tym w komentarzu!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *