Podwyżki w cenach lotów – Ryanair zwiększa opłaty za bagaż


podróże / sobota, Sierpień 25th, 2018

Od 1 listopada 2018 roku Ryanair wprowadza nowe opłaty za nadany duży bagaż podręczny. Za dodatkowe rzeczy trzeba będzie teraz zapłacić od 6 euro w górę.

– Jeśli pasażer nie ma wykupionego pierwszeństwa wejścia i 2 sztuk bagażu podręcznego, nie może wnieść na pokład torby na kółkach – podaje na swojej stronie Ryanair. Nagięcie tych zasad będzie karane grzywną w wysokości 25 euro i co gorsza, może powodować opóźnienie lotu.

Darmowy pozostanie mały bagaż. Podróżujący będzie mógł zabrać ze sobą torbę, bądź plecak, którego rozmiary nie przekraczają 40x20x25 

Jak zapłacić najmniej za dodatkowy bagaż?

Najkorzystniejszą opcją jest wykupienie pierwszeństwa na pokładzie, które kosztuje około 6 euro. Uprawnia to do wniesienia małego bagażu podręcznego, oraz dużego o wymiarach nie większych niż 55x40x20 cm. Droższą opcją jest nadanie dodatkowego dużego bagażu podręcznego do 10 kg. Opłata w takiej sytuacji wynosi 10 euro. 

Zmiany, które wprowadza Ryanair wejdą w życie od 1 listopada, ale będą dotyczyły również biletów zakupionych wcześniej. Podobne zmiany wprowadził właśnie Wizzair. Od 24 sierpnia pasażerowie tego przewoźnika, którzy nie mają wykupionej usługi WIZZ Priority, będą mogli zabrać na pokład bagaż o wymiarach nie większych niż  40x30x18

Kto straci najwięcej?

Bez wątpienia łowcy okazji. Trzeba przyznać, że obniżka rzędu niecałych 30 zł nie odbije się w znaczący sposób na regularnych pasażerach Ryanair. Jeśli ktoś jednak poluje na okazję, jest to niekiedy równowartość opłaty za bilet. Na początku listopada lecę do Londynu, więc będę miał okazję przetestować, jak dokładnie działają te zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *